Home / Showbiz / Ja pse Genci e la politikën, për t’iu rikthyer muzikës

Ja pse Genci e la politikën, për t’iu rikthyer muzikës

Reperi Genc Prelvukaj, ka folur së fundmi në një emision për karrierën e tij. Ai në emisionin “Talk” ka folur për karrierën e tij dhe tranzicionin e fundit që ka kaluar.

Së fundmi i kyçur në politikë si këshilltar i Memli Krasniqit, Genci vendosi t’i kthehej muzikës.

“Mosha nuk luan rol në muzikë. Ky rikthim në muzikë e kam ndjerë se duhet ta bëj. Zakonisht njerëzit në këtë moshë lëshojnë bark, nuk ndjekin modën, por unë jam shumë i përkushtuar dhe mosha nuk më pengon”.

“Viti i kaluar ka qenë pa dyshim viti më i suksesshëm për mua në muzikë që nga viti 1997 dhe ndihem i lumtur për këtë”, u shpreh Genci në Talk.

Gjithashtu lexo

Tuna në shënjestër të kritikave

Në rrjedhë kronologjike, Altuna Sejdi – Tuna gjithmonë ka qenë një hap para kur është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *