Home / Lajme / Rajon / Kapet me armë në Aeroportin e Prishtinës

Kapet me armë në Aeroportin e Prishtinës

Një person pasi është arrestuar e intervistuar, meqë iu gjet në valixhen e tij një armë zjarri, sipas raportit të sotshëm të Policisë së Kosovës, është lënë i lirë për procedurë të rregullt.

Rasti ka ndodhur dje herët në mëngjes (në orën 5) në Aeroportin “Adem Jashari” të Prishtinës.

Në raportin e policisë thuhet se atij gjatë kontrollit të valixhes, një procedurë që ndiqet ndaj të gjithë pasagjerëve, atij iu gjet një revole me gaz, për pasojë u ndalua.

Por raporti në vazhdim rikujton se me urdhër të prokurorit rasti u dërgua në procedurë të rregullt.

Gjithashtu lexo

Emigranti shqiptar gjen portofolin me dollarë në New York dhe ia dorëzon të zonjës

Një emigrant nga Dibra e Madhe, i cili jeton në Staten Island, Nju Jork, ka …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *