Home / Lajme / Maqedoni / Katica Janeva kërkoi që të publikohen bisedat e përgjuara

Katica Janeva kërkoi që të publikohen bisedat e përgjuara

Prokurorja speciale, Katica Janeva e porositi Parlamentin dhe organet tjera kompetente që ta pranojnë mendimin e Komisionit të Venedikut i cili vlerësoi se Ligji për privatësi duhet që të mundësoje publikimin e informacioneve nga interesi publik që rrjedhin nga bisedat e përgjuara në mënyrë ilegale, transmeton TetovaSot.

Ajo sqaroi se bëhet fjalë për rekomandime në raport me Ligjin për mbrojtjen e privatësisë, dhe me të cilën përmendet se Ligji ka një qëllim legjitim, por nuk po realizon një balancim adekuat midis interesave private dhe interesit për informimin e publikut, për shkak të së cilës shtoi Janeva, ai duhet që të lejoje publikimin e materialeve që janë nga interesi publik.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *