Home / Sport / Kështu do të duket skuadra e Zidane edicionin e ardhshëm

Kështu do të duket skuadra e Zidane edicionin e ardhshëm

Zinedine Zidane po planifikon disa transferime të mëdha për skuadrën e tij.

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane është duke punuar që të ndërtojë një skuadër të re për edicioni e ardhshëm, ku shumë futbollistë mund të vijnë në Real Madrid.

Ai dëshiron që në të katër pozitat të përforcohet, duke bërë skuadrën edhe më shumë konkurruese, shkruan Fichajes.net.

David de Gea pritet të jetë dëshira e parë e tij, pastaj një qendërmbrojtës dhe alternativat janë Shkodran Mustafi, Aymeric Laporte dhe Marquinhos.

Në mesfushë Marco Verratti dhe Lucas Biglia janë opsionet kryesore, ndërsa për fazën ofensive do të kërkojë Eden Hazard, Paul Pogba dhe Alvaro Morata.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *