Home / Kryesoret / KSHZ-ja sot paraqet mënyrën e kontrolleve në terren

KSHZ-ja sot paraqet mënyrën e kontrolleve në terren

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) sot do të shpallë mënyrën e kryerjes së kontrolle në terren të të dhënave që dalin nga raporti i listave të kryqëzuara në bazë të dhjetë institucioneve, që kanë për qëllim spastrimin e listave zgjedhore në prag të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, transmeton Telegrafi Maqedoni.

Përfaqësuesit e Komisionit, gjithashtu, do të prezantojnë fushatën mediatike “Dyer të hapura”, përmes të cilave qytetarët duhet të informohen dhe për të inkurajuar bashkëpunimin me ekipet e KSHZ-së që do të kryejnë inspektime në terren.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *