Home / Kryesoret / Kur Rama përshëndet ndryshe Menduh Thaçin dhe Albin Kurtin (Video)

Kur Rama përshëndet ndryshe Menduh Thaçin dhe Albin Kurtin (Video)

Kryetari i Partisë Socialistë dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama gjatë fjalimit të tij në punimet e Kongresit të PS, ka përshëndetur edhe të ftuarit nga Kosova, Maqedonia apo dhe më gjerë.

Gjatë fjalimit Rama përmendi edhe Albin Kurtin nga Lëvizja Vetëvendosje si dhe Menduh Thaçi nga PDSH.

“Dua të ju uroj vllazërisht mirëseardhjen të gjithë përfaqësuesve të partive shqiptare jashtë Shqipërisë. Dua të veçoj, për shkak simpatisë personale që e kam dhe nuk e fsheh dhe prandaj dua të përshëndes nominalisht liderin e Vetëvendosjes, mikun tim, mikun tonë kokëfortë, Albin Kurti. Dhe po ashtu dua të përshëndes edhe një mik tjetër, edhe ai prap me kokën… Menduh Thaçi”.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *