Home / Lajme / Botë / Ky është 19-vjeçari më me fat në botë, i shpëtoi 3 sulmeve terroriste (Foto)

Ky është 19-vjeçari më me fat në botë, i shpëtoi 3 sulmeve terroriste (Foto)

Ky është 19-vjeçari nga SHBA, Mason Wells, që konsiderohet njeriu më me fat në botë pasi i mbijetoi për të tretën herë sulmeve terroriste.

Hera tretë ka qenë ditën e djeshme, pasi Mason ndodhej në aeroportin e Brukselit në momentin e shpërthimit të bombave. Ai shpëtoi fatmirësisht me disa plagë të lehta. Aktualisht, ai është nën kujdesin e mjekëve në një spital në Belgjikë.

Hera e dytë ka qenë më 13 nëntor, datë kur ndodhën sulmet e Parisit dhe 19-vjecari ishte pikërisht në kryeqytetin francez si një misionar i kishës mormone. Dhe hera e parë ka qenë shumë pranë vendit ku kishte shpërthyer bomba edhe në Maratonën e Bostonit.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *