Home / Sport / Lewandowski zbulon se kush është favorit për ta fituar Championsin

Lewandowski zbulon se kush është favorit për ta fituar Championsin

Robert Lewandowski, sulmuesi i Bayern Munichut, mendon se Barcelona është favorit për ta fituar Ligën e Kampionëve

Barcelona është favorit për ta fituar Ligën e Kampionëve. Kështu mendon sulmuesi i Bayern Munichut, Robert Lewandowski.

“Unë nuk e di nëse ne jemi favoritë të mëdhenj. Kur të gjithë lojtarët tanë janë në formë ju mund të thoni kështu. Tani për tani, ne padyshim janë pak më pak”, ka deklaruar polaku për Goal.com.

“Barcelona janë në formën më të mirë prej skuadrave tjera në këtë moment, kështu që ata janë të favorit më të mëdhenj. Por, ndoshta kjo është pak e parakohshme. Nuk mund të them nëse Barcelona do të mbajnë formën e tyre në këtë nivel deri në fund të sezonit”, ka theksuar ai.

Gjithashtu lexo

Minutat e para të Neymarit ndaj Toulouse: Përlotet, driblon bukur, godet shtyllën dhe në fund shënon gol (Foto/Video)

Fillimi i ndeshjes së Neymarit me Paris Saint Germainin ndaj Toulouse ka nisur me emocione …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *