Home / Lajme / Maqedoni / LSDM i ka dorëzuar Janevës 540.646 audio materiale

LSDM i ka dorëzuar Janevës 540.646 audio materiale

Më 30 dhjetor 2015, LSDM i ka dorëzuar Prokurorisë speciale një hard disk dhe gjashtë kuti me transkripto në formë të shtypur që pas pranimit janë vendosur në sirtarë të sigurt që përmbushin standardet e sigurisë për këtë material, thuhet në raportin e parë të Prokurores speciale, Katica Janeva të publikuar sot.

“Pas përfundimit të regjistrimit nga ana e Komisionit është që në hard diskun përfshihen 546.948 ku 540.646 janë audio fajle dhe 6.302 fajle me format të ndryshëm (word, excel, PDF dhe tjera)“, thuhet në dokumentin dërguar deri te mediat.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *