Home / Sport / Man Utd e Chelsea ‘luftë’ për Cavanin

Man Utd e Chelsea ‘luftë’ për Cavanin

Manchester United do të tentoj ta transferoj Edinson Cavani gjatë verës

Drejtuesit e Manchester Unitedit janë duke e kërkuar një sulmues të madh për sezonin e ri. Sipas ESPN, ekipi nga Old Traffrod do të tentojnë që ta transferoj Edinson Cavani gjatë verës.

Sipas këtij mediumi, gjiganti nga Premierliga është i gatshëm t’i ofroj PSG-së 40 milion eruro për reprezentuesin e Uruguait.

Cavani, i cili ka kontratë me PSG-në deri në verën e vitit 2017, po kërkohet edhe ekipi tjetër anglez, Chelsea.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *