Home / Lajme / Maqedoni / Maqedonasit mallkojnë shqiptarët në protestën para MPB-së (VIDEO)

Maqedonasit mallkojnë shqiptarët në protestën para MPB-së (VIDEO)

Qindra maqedonas të udhëhequr nga kreu i Kongresit Botëror Maqedonas, Todor Petrov dhe të mbështetur nga VMRO-DPMNE-ja kanë protestuar para ministrisë së Brendshme në Shkup. Protestuesit kanë kërkuar nga ministri i brendshëm Oliver Spasovski të krijojë kushte për ndërtimin e kryqit në Butel dhe të ndërmarrë masa kundër atyre që penguan ndërtimin e kryqit. Megjithëse organizatorët thanë se kryqi nuk ndërtohet kundër shqiptarëve, protestuesit dëshmuan dicka tjetër. Ata kanë kënduar këngë nacionaliste duke mallkuar shqiptarët. Portali Almakos ju sjell videon.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *