Home / Lajme / Maqedoni / Maqedonisë i kanosen vërshime

Maqedonisë i kanosen vërshime

Shira që mund të shkaktojnë daljen e lumenjve nga shtrati dhe vërshime, e presin sot Maqedoninë.

Nga Enti Hidrometeorologjik i Maqedonisë thonë se prej sot vendi do të jetë nën ndikimin e një vale të lagësht, që do të sjellë shi prej 20 litra në metër katror, si dhe uljen e temperaturave, transmeton zhurnal.mk.

Të premten dhe të shtunën moti do të jetë stabil, ndërsa të dielën përsëri priten reshje të reja të shiut.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *