Home / Kryesoret / Me apo pa Vesel Memedin, BESA-RDK-LR PDSH-UNITETI në zgjedhjet parlamentare shkojnë bashkë

Me apo pa Vesel Memedin, BESA-RDK-LR PDSH-UNITETI në zgjedhjet parlamentare shkojnë bashkë

Përçarjet në Rilindjen Demokratike Shqiptare mund të çojnë në shkrirrjen e anëtarësisë së saj në LR PDSH dhe Lëvizjen BESA duke hapur kështu rrugën e koalicionit të partive opozitare BESA-LR PDSH dhe UNITETI koalicion për të cilin kundër është vetëm kryetari aktual Vesel Memedi mëson Antpress.mk .

Por nëse në RDK ndodhin ndryshime në kreun e saj përkatësisht Vesel Memedi do të ërhiqet nga pozita e tij atëherë koalicioni opozitar BESA-RDK-LR PDSH-UNITETI do të zyrtarizohet vetëm një muaj para mbajtjes së zgjedhjeve parlamentare në Maqedoni.

Katër partitë opozitare shqiptare nëse zyrtarizojnë koalicionimin mes tyre atëhere në zgjedhje do të garojnë së bashku ndërsa përfshirja në listat e deputetëve do jetë e barabartë mëson Antpress.mk nga burime partiake brenda katër subjekteve.

Gjithashtu lexo

Ky çift nga Maqedonia përmendet nga e gjithë bota për një arsye shumë të veçantë

Dasmat në Maqedoni shpeshtohen gjatë verës dhe kjo ndikon që me raste të ndodhin edhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *