Home / Sport / Messi mund t’ia thyej rekordin vetës

Messi mund t’ia thyej rekordin vetës

Lionel Messi është në rrugë të mirë që t’ia thyej rekordin vetës për gola të shënuar brenda një vitit kalendarik

Lioenl Messi është golashënuesi më i mirë në botë për vitin 2016. Ai ka shënuar 16 gola deri më tani, duke lënë prapa vetës Luis Suarezin (15) dhe sulmuesin e Celticut, Leigh Griffiths (14).

Sipas Mundo Deportivos, Messi në karrierën e deritanishme asnjëherë nuk ka shënuar kaq shumë gola mes muajit janar dhe shkurt.

Kështu, Messi është në rrugë të drejtë t’ia thyej vetës rekordin për gola të shënuar brenda një vitit kalendarik, përcjell Express.

Ai kishte shënuar 91 gola brenda vitit kalendarik 2012. Argjentinasi, në këtë vit, kishte shënuar 14 gola mes muajit janar dhe shkurt, tre më pak sesa këtë vit.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *