Home / Lajme / Maqedoni / Ministri Ademi për vizitë dyditore në Tiranë

Ministri Ademi për vizitë dyditore në Tiranë

Siç noftojnë nga ministria, Ademi sot pasdite në Tiranë do të takohet me ministren e Arsimit dhe Sportit të Republikës së Shqipërisë, Lindita Nikolla
Ministri i Arsimit dhe Shkencës së Republikës së Maqedonisë, Abdilaqim Ademi, sot dhe nesër do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Shqipërisë.

Siç noftojnë nga ministria, Ademi sot pasdite në Tiranë do të takohet me ministren e Arsimit dhe Sportit të Republikës së Shqipërisë, Lindita Nikolla

Ndërkaq, gjatë ditës së nesërme, ministri Ademi do të vizitojë Universitetin e Tiranës ku do të takohet me rektorin prof. dr. Dhori Kule dhe Universitetin Politeknik të Tiranës ku do të takohet me rektorin prof.dr. Jorgaq Kaçani.

Pjesë e delegacionit është edhe rektori i Universitetit “Shën Cirili dhe Metodi” në Shkup, prof.dr. Vlladimir Stojkovski.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *