Home / Sport / Morata në Real për 30 milionë euro

Morata në Real për 30 milionë euro

Real Madrid mund të kthejë Alvaro Moratan.

Real Madrid ka një mundësi shumë të mirë që të kthej në skuadër sulmuesin e Juventusit, Alvaro Morata.

Në kontratën e Moratas gjendet në klauzolë, ku Reali mund ta kthej spanjollin, nëse ai luan mbi 5 për qind të ndeshjeve për 30 milionë euro.

Morata tashmë ka luajtur 52 për qind dhe nëse Reali vendos ta kthej, atëherë e ka një mundësi të tillë dhe Juventusi nuk mund të bëjë asgjë.

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *