Home / Kuriozitete / Mund të hyni në kafene në Holandë dhe të dilni nga ajo në Belgjikë (Foto)

Mund të hyni në kafene në Holandë dhe të dilni nga ajo në Belgjikë (Foto)

Njëri ndër kufijtë më karakteristikë që ndan dy vende është edhe ai ndërmjet Holandës dhe Belgjikës.

Ndarja në mes të Holandës dhe Belgjikës duket mjaft e thjeshtë, por është e vërtetë mjaft e ndërlikuar, transmeton Telegrafi.

Në fakt, qyteti i Baarle është i shtrirë pikërisht në kufi, i cili jo vetëm që ndanë kafene dhe restorante, por edhe shtëpitë dhe oborret.

Në këtë mënyrë, teorikisht, ju mund të jetoni në Belgjikë, por të flini në Holandë, ose anasjelltas.

Gjithashtu lexo

Ky është një prej gjarpërinjve më të pakapshëm në botë

Pas një kërkimi 64-vjeçar të shkencëtarëve në Brazil gjarpri më i pakapshëm në botë është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *