Home / Kryesoret / Ndahet nga jeta legjenda e futbollit holandez, Johan Cruyff

Ndahet nga jeta legjenda e futbollit holandez, Johan Cruyff

Ndahet nga jeta emri legjendar i futbollit holandez, Johan Cruyff, në moshën 68 vjeçare, raporton Anadolu Agency (AA).

Në deklaratën e publikuar ga ueb faqja e Fondacionit Cruyff, thuhet se futbollisti i cili prej një kohe të gjatë ishte duke marrë trajtim mjekësor për kancerin në mushkëri, ka humbur jetën në shtëpinë e tij në qytetin Barcelona të Spanjës.

Në deklaratë duke u shprehur keqardhja për vdekjen e Cruyff-it, iu përcjellën ngushëllimet familjes së tij.

Cruyff i cili u bë legjendë në Ajax dhe Barcelona ku luajti futboll, por edhe ka qenë trajner, në Kombëtaren e Holandës ka luajtur 48 herë.

Gjithashtu lexo

Policia me apel ndaj lokaleve të natës – (VIDEO)

Muajt e verës janë karakteristike kur në  shumë lokale hotelerike frekuentohen gjatë orëve të natës, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *