Home / Lajme / Maqedoni / Nikolova: Nëse VMRO-DPMNE do t`i fitoje zgjedhjet, transportin ta bëje falas për të gjithë

Nikolova: Nëse VMRO-DPMNE do t`i fitoje zgjedhjet, transportin ta bëje falas për të gjithë

Aktivistja qytetare Meri Nikolova e konteston masën e qeverisë për transportimin falas të pensionistëve, studentëve dhe nxënësve.

Sipas saj, ky lloj transporti falas duhet që të jetë për të gjithë, pasi që, është një masë parazgjedhore dhe nëse VMRO-DPMNE duan që t`i fitojnë zgjedhjet, transportin ta bëjnë falas për të gjithë, transmeton TetovaSot.

“Nuk e kam të qartë se pse ka transport falas për pensionistët, nxënësit dhe studentët? Çka do të bëjmë me të pa punët dhe me ato nga klasa e mesme?

Nëse qeveria është aq bujare, do të ishte gjë e mençur që transportin ta bënin falas për të gjithë nëse duan të fitojnë”, shkroi Nikolova në profilin e saj në Facebook.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *