Home / Sport / Nuk do ta besoni: Ky lojtar i Barcelonës ka 6 vite që nuk ka shënuar gol

Nuk do ta besoni: Ky lojtar i Barcelonës ka 6 vite që nuk ka shënuar gol

Javier Mascherano nuk ka shënuar asnjë gol për Barcelonën, prej transferimit në klub më 2010.

Mesfushori që u shndërrua në mbrojtës, Mascherano, shquhet për kualitetet e tij defanzive. Por, ai nuk është aspak efikas në krahun tjetër të fushës.

Megjithatë, ai nuk brengoset pse nuk ka shënuar. “E kam tejkaluar rekordin e Michael Reizieiger të viteve pa gol për klubin, dhe atë me shumë distancë”, u shpreh ai për “TV3”.

“Nuk e ngarkoj veten me të, një gol nuk do të ma ndryshonte aspak jetën”, theksoi ai. Ai nuk ka shënuar asnjë gol për Barcelonën, prej transferimit në klub më 2010.

Disa tifozë kanë kërkuar që Messi t’i lë një penallti Mascheranos që të shënojë golin e parë me fanellën e Barces.

mascherano-benitez-ma-shp-euml-toi-karrier-euml-n_hd

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *