Home / Lajme / Maqedoni / Nuri Seferi bashkon grushtin me Ziadin Selën: Nuk e durojmë padrejtsinë! (Foto)

Nuri Seferi bashkon grushtin me Ziadin Selën: Nuk e durojmë padrejtsinë! (Foto)

Boksieri i mirnjohur shqiptar Nuri Seferi, ka takuar sot në Zivicër kryetarin e LR-PDSH-së, Ziadin Sela, i cili bashkë me kryetarin e RDK-së, Vesel Mehmedi po zhvillojnë takime intenzive me siasporën shqiptare në Zvicër ku informojnë opinionin lidhur me situatën politike në vendlindje dhe ofertën e Aleancës për shqiptarët, shkruan Drini.mk12795318_1034421066614784_7016512350119580545_n

“Përshendetje miq. Sonte kisha nderin qe nga afer të takoj mikun tim z.Ziadin Sela njëherit Kryetar i Levizjes pë Reforma në Pdsh.
Miku im z.Sela gjendej ketu ne Zvicer në emer të Aleances për Shqiptaret për të zhvilluar disa takime me mergimtaret shqiptar për të bashkbiseduar për problemet qe hasin Shqiptaret në Maqedoni.

Bashkë na bënë protestat pë rastin Monstra nga rruga u takuam te dy qe po ecnim për të njejtin ideal dhe vision. Që të dy e kishim mendimin e njejtë dhe që të dy nuk duronim padrejtsinë. Uroj që rruga e tij fisnike që ka nisur të ketë sa më shum sukses” shkruan Nuri Seferi, transmeton Drini.mk.
12795318_1034421066614784_7016512350119580545_n

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *