Home / Lajme / Botë / OKB-ja dërgon ndihma humanitare në rajonet e rrethuara në Siri
DAMASK (AA) - Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) të hënën dërgoi ndihmat humanitare në zonat e rrethuara në Siri. ( Amer Almohibany - Anadolu Ajansı )

OKB-ja dërgon ndihma humanitare në rajonet e rrethuara në Siri

Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) të hënën dërgoi ndihmat humanitare në zonat e rrethuara në Siri, raporton Anadolu Agency (AA).

OKB-ja përmes gjysëm hënës së kuqe dërgoi ndihmat humanitare në Bety Suva, Hamuriye dhe Jesrin të Damaskut të cilat janë nën kontroll të forcave opozitare.

Karvani humanitar me ndihma përbëhet nga 21 automjete që përmbajnë ushqime, ilaçe dhe gjësende elementare.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *