Home / Lajme / Maqedoni / PDSH e Thacit: Letër Ngushëllimi për sulmin terrorist në Bruksel

PDSH e Thacit: Letër Ngushëllimi për sulmin terrorist në Bruksel

PDSH-ja e Menduh Thaçit ka derguar nje leter ngushllimi deri te ambasadorit të Bashkimit Evropian, Aivo Orav.

Me keqardhje të thellë pranuam lajmin për sulmin terrorist dhe viktimat që pësuan në sulmet në Bruksel. Sulmi ndaj qytetarëve të pafajshëm dhe përdorimi i dhunës nga kushdo qoftë dhe për çfarëdo motive qofshin janë të papranueshme dhe të dënueshme.

Në emër të Partisë Demokratike Shqiptare dhe në emrin tim personal, më lejoni të ju shpreh ngushëllime të sinqerta dhe të solidarizohemi me dhimbjen e Juaj, familjarëve të viktimave dhe të plagosurve të tjerë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *