Home / Kryesoret / PDSH insiston për faljen e borxheve të gjithë qytetarëve (VIDEO)

PDSH insiston për faljen e borxheve të gjithë qytetarëve (VIDEO)

PDSH thotë se do të insistojë që deri në fund të realizohet aminstia fiskale apo falja e borxheve të deritaishme të të gjithë qytetarëve.

Sipas kësaj partie, ky projekt i është shpalosur edhe faktorit ndërkombëtarë dhe ka gati gatishmëri për pranimin e tij, por propozimi i ngjajshëm ishte pjesë e fushatës së zgjedhjeve të 2014, informon INA.

Amnisti fiskale nënkupton faljen e borxheve, që janë nga dënimet dhe gjobat e ndryshme, borxhet ndaj institucioneve shtetërore dhe bankare si dhe borxhe të tjera të trashëguara, të cilët qytetarët nuk mund ti shlyejnë për shkak të gjendjes së rëndë sociale.

Fjalimi i liderit të PDSH-së më 23 prill 2014:

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *