Home / Kryesoret / PLD pyet: Sa është i pasur Nikolla Gruevski?

PLD pyet: Sa është i pasur Nikolla Gruevski?

Partia Liberal Demokratike kërkon llogari nga ish kryeministri, Nikolla Gruevski, për atë se sa peshon prona e tij personale dhe familjare pas dhjetë viteve sundim me Republikën e Maqedonisë.

“Gruevski për të cilin është e ditur përgjithësisht se dëshiron që të jap llogari se çka ka punuar, madje edhe të numëroje projekte, pensionist që shkojnë për ski, tani mendojmë se është koha që të tregoje publikisht, para qytetarëve të Maqedonisë, se sa është pasuruar gjatë viteve kur ishte në krye të Qeverisë së Republikës së Maqedonisë.

Transparenca e Gruevskit duhet nënkuptuar atë që e posedon ai për momentin, si dhe me sa pronë disponojnë si çift dhe prindërit e tij”, thuan nga PLD-ja.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *