Home / Kryesoret / Prokuroria Speciale: Provat që kërkojmë, nuk janë të klasifikuara

Prokuroria Speciale: Provat që kërkojmë, nuk janë të klasifikuara

Prokuroria Speciale ka bërë të ditur se ka parashtruar ankesë për vendimin e Gjykatës Themelore – Shkup 1 sipas të cilit refuzohet kërkesa e prokurorisë për kopje të të dhënave dhe provave elektronike. Nga Prokuroria Speciale thonë se ankesa ka të bëjë edhe me çështje tjera.

“Në ankesë është theksuar se me vendimin e kontestuar fillimisht është shkaktuar shkelje esenciale e dispozitave të ligjit për  procedurë penale. Gjithashtu është theksuar se nga ana jonë kërkohen edhe prova të cilat aspak nuk janë të klasifikuara, si dhe prova që janë deklasifikuar”, thuhet mes tjerash në njoftimin e Prokurorisë Speciale. Në njoftim thuhet se gjykata nuk i ka dorëzuar këto dëshmi, me arsyetimin se bëhet fjalë për informacione të klasifikuara

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *