Home / Lajme / Maqedoni / Protestë para MPB-së: Policia ta ruajë Kryqin (FOTO)

Protestë para MPB-së: Policia ta ruajë Kryqin (FOTO)

Një numër i madh i protestuesve maqedonas sot protestojnë para godinës së MPB-së, duke kërkuar që ministri i policisë Oliver Spasovski, ta siguron vendin ku do të ndërtohet Kryqi gjigant prej 59 metrave në Butel të Shkupit.

Në krye të protestave është prefekti Petre Llatinovski, i shoqëruar nga kryetari i Këshillit të Butelit, Bobi Bojçevski.

Protestuesit mbajnë pankarta “Kryqi do të vendoset dhe askush nuk guxon ta prek”, “E duam Kryqin”.

Protestuesit kanë paralajmëruar protesta më radikale deri në përmbushjen e kërkesave të tyre dhe përgënjeshtrojnë informacionin se kinse ka marrëveshje me partinë e Ahmetit.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *