Home / Kryesoret / Qindra protestues maqedonas duan Maqedoni të pastër. {VIDEO}

Qindra protestues maqedonas duan Maqedoni të pastër. {VIDEO}

Qindra protestues jan mbledhur para Mpb-së në Shkup ku kanë kenduar këngë patriotike maqedonase dhe kan brohoritur ”Çista Makedonija”. Kjo do të thot se në kët shtet ”multietnik” nuk ka vend për bashkëjetesë në mes Shqiptarëve dhe Maedonve.

Gjithashtu lexo

Përmes Serbisë po zbatohet një skenar për destabilizimin e Ballkanit, ja kush alarmon

Lidhja Demokrate e Maqedonisë (LD) nëpërmjet një kumtese vlerëson se tërheqja e personalit të ambasadës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *