Home / Sport / Reali thyen rekordin e vet kundër Levantes
Real Madrid players line up for a team photo before their game against AS Roma at the International Championship Cup soccer match in Melbourne, Australia, Saturday, July. 18, 2015. ( AP Photo/Andy Brownbill)

Reali thyen rekordin e vet kundër Levantes

Real Madrid ka pasur një ndeshje të mirë kundër Levantes, ku fituan 3:1.

Real Madrid ka vrapuar 116 kilometra në ndeshjen e mbrëmshme kundër Levantes, duke thyer kështu rekordin e saj këtë edicion që ishte 111 kilometra.

Lojtarët që vrapuan më shumë ishin Lucas Vasquez 12.34 km, Toni Kroos 11.7 dhe Nacho 11.1 km.

Rekordi i më hershëm i Realit këtë edicion ishte në ndeshjen kundër Romës, ku e gjithë skuadra vrapoi 114 km.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *