Home / Kryesoret / Rishfaqet Jankullovska: Ministri Spasovski nuk ka vepruar si duhet në Butel

Rishfaqet Jankullovska: Ministri Spasovski nuk ka vepruar si duhet në Butel

Pas një kohe të gjatë shfaqet në publik ish-ministrja e brendshme Gordana Jankullovska, duke komentuar tensionet dhe protestat në Butel të Shkupit.

Jankullovska në intervistën për portalin “Press24” ka kritikuar Ministrinë e Brendshme duke theksuar se policia po ballafaqohet me vendime që nuk janë sjellë në mënyrë profesionale, apo sipas saj ministri i brendshëm Oliver Spasovski ka dhënë urdhëra joadekuate për situatën e krijuar.

Jankullovska ka thënë se ministri Spasovski më shumë bën politikë sesa kryerje të detyrimeve ligjore.
Ajo ka shtuar se tentimet e Prokurorisë Publike Speciale janë absurde për të gjetur paligjshmëri në punën e saj si ministre e MPB.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *