Home / Lajme / Botë / Rusi, një i vdekur nga shpërthimi i gazit në Moskë
ANKARA (AA) - Nga shpërthimi i gazit në kryeqytetin rus Moskë të enjten mbrëma jetën e humbi një person. ( Sefa Karacan - Anadolu Ajansı )

Rusi, një i vdekur nga shpërthimi i gazit në Moskë

Nga shpërthimi i gazit në kryeqytetin rus Moskë të enjten mbrëma jetën e humbi një person, raporton Anadolu Agency (AA).

Sipas mediave ruse, të cilat i referohen burimeve të policisë, shpërthimi ndodhi në zonën Lefortova të Moskës. Me këtë rast mbeti i vdekur një person dhe u shkatërruan katër ndërtesa.

Pas shpërthimit u shkaktua edhe zjarr i cili u vu nën kontroll. Në vijim është aksioni i kërkim-shpëtimit në këtë zonë.

Gjithashtu lexo

Aksidentohen dy autobusë dhe dy makina, 15 të lënduar në Strumicë

15 persona janë lënduar dje në një aksident rrugor në rrugën lokale në fshatin Bansko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *