Home / Kryesoret / Sërish blindohet Shkupi për gjyqin për rastin e Kumanovës (Foto)

Sërish blindohet Shkupi për gjyqin për rastin e Kumanovës (Foto)

Procesi gjyqësor për rastin e Kumanovës po vazhdon sot në Gjykatën penale në Shkup. Sot pritet të dëshmojnë 5 kumanovarë, dëshmitarë me kërkesë të Prokurorisë Publike.

Në seancën dy ditë më parë ka dëshmuar eprori i stacionit policor në Pelincë, një polic dhe dy banorë të lagjes.

Nga ana tjetër, në rrugët që çojnë tek gjykata janë shtuar forcat e sigurisë duke fluturuar edhe helikopterë.

Nga fillimi I gjykimit në shkurt deri tani janë marrë në pyetje dhjetë dëshmitarë të propozuar nga Prokuroria, ndërsa pjesa më e madhe kanë qenë banorë lokal të Lagjes së Trimave dhe fqinjë të një pjesë të të akuzuarve.

helikopter-300x204 lagjia-gjykata-300x168

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *