Home / Kryesoret / Shënimi i Ditës së dhuruesve të gjakut në Maqedoni

Shënimi i Ditës së dhuruesve të gjakut në Maqedoni

Me disa aktivitete sot do të shënohet 17 Marsi – Dita e dhurimit të Gjakut në Republikën e Maqedonisë.

Në Qendrën tregtare të qytetit do të vendoset tenda promovuese ku vullnetarët nga Klubi i Kryqit të Kuq i Qytetit të Shkupit dhe “Klub 25” do të ndajnë fletushka dhe do të japin informata për dhurimin e gjakut, ndërsa persona mjekësorë nga Instituti për mjekësi transfuziologjike do të përcaktojnë grupin e gjakut të qytetarëve.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *