Home / Kryesoret / Shkëndija fiton 2:0 Mlladostin

Shkëndija fiton 2:0 Mlladostin

Ekipi i Shkëndijës vazhdon me rezultatet e mira edhe në këtë stinorë prnaverorë. Kësaj radhe ekipi tetovarë ka shënuar fitore ndaj ekipit të Mlladostit që njihet si Carev Dvor. Ndeshja e sotme përfundoi me rezultat 2-0 në të mrië të ekipit tetovarë.

Në minutën e 25 të pjesës së parë Shkëndija kaloi në epërsi përmes futbollistit Besart Ibrahimi dhe me këtë rezultat përfundoi edhe pjesa e parë e këtij takimi që ishte anluar për shkak të kushteve klimatike.

Në ndërkohë në pjesën e dytë të takimit Junior shnoi edhe një gol në portën kundërshtare në minutën e 58 dhe me këtë riti epërsinë në 2-0.

Me këtë edhe u vulos fati I takimit të sotëm.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *