Home / Sport / Skandal: Benzema akuzohet për shpërlarje parash dhe drogë (Foto)

Skandal: Benzema akuzohet për shpërlarje parash dhe drogë (Foto)

Karim benzema duhet të përballet me një akuzë tjetër, e cila është më e rëndë se dy të parat.

Problemet për sulmuesin e Rel Madridit, Karim Benzema nuk kanë të ndalur dhe vetëm sa vijnë e bëhen edhe më serioze.

Ai fillimisht kishte problem e policinë për vozitje të rrezikshme, pastaj u përfshi në shantazhin kundër Mathieu Valbuenas dhe tashmë ka edhe në akuzë edhe më të madhe.

E përditshmja franceze, Liberation shkruan se Benzema është duke u hetuar nga organet e drejtësisë për shpërlarje parash dhe grogë.

Kjo është një akuzë e madhe për Benzeman, i cili ka humbur vendin në kombëtaren franceze dhe mund të ketë pasoja edhe në Real Madrid, pasi po e dëmton edhe imazhin e skuadrës.

Lojtari ende nuk është prononcuar për këto akuza.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *