Home / Sport / Skuadra angleze ofertë marramendëse Ibrahimovicit

Skuadra angleze ofertë marramendëse Ibrahimovicit

Chelsea e dëshiron Zlatan Ibrahimovicin.

Chelsea i ka orfruar Zlatan Ibrahimovicit kontratë dy vjeçare, nga e cila do të përfitonte 24 milionë euro, apo nga 12 milionë euro në sezon.

Footomercato shkruan se, drejtuesit e Chelseat janë të impresionuar nga paraqitjet e 34 vjeçarit dhe e dëshirojnë atë në Stamford Bridge edicionin e ardhshëm.

Ibrahimovic ka kontratë me PSG’në deri në fund të këtij edicioni dhe gjatë verës do të largohet si lojtar i lirë.

Chelsea nuk është skuadra e vetme që po interesohet për suedezin, pasi për të interesim kanë shprehur edhe Manchester United dhe Milan.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *