Home / Kryesoret / Sot procesi gjyqësor për Lube Boshkovskin

Sot procesi gjyqësor për Lube Boshkovskin

Sot në orën 9.30 ka nisur seanca gjykuese për Lube Boshkovskin.
Boshkovski e vuan dënimin e tij pesëvjeçar për rastin kontraverz “Rover”, në të cilin u dënua për shpërdorim të detyrës dhe financimit të paligjshëm të fushatës.

Sipas bashkëpartiakëve të tij, Boshkoski i plotëson të gjitha kushtet, dhe kjo është e drejtë që e kanë marrë të gjithë personat e dënuar me burg.

Anëtarët e partisë “Të bashkuar për Maqedoninë”, do të protestojnë javën e ardhshme, nëse nuk lirohet nga vuajtja e mëtejshme e burgimit kryetari i partisë, Lube Boshkoski.

Gjithashtu lexo

Përmes Serbisë po zbatohet një skenar për destabilizimin e Ballkanit, ja kush alarmon

Lidhja Demokrate e Maqedonisë (LD) nëpërmjet një kumtese vlerëson se tërheqja e personalit të ambasadës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *