Home / Lajme / Maqedoni / Sot temperatura deri 16 gradë Celsius

Sot temperatura deri 16 gradë Celsius

Në Maqedoni sot do të mbajë mot me vranësira të ndryshueshme me periudha dielli. Në pjesën Jugperëndimore të vendit do të ketë vranësira të rritura dhe shi afatshkurtër. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi jugperëndimor.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus dy deri në katër, ndërsa e ditës prej 10 deri në 16 gradë Celsius.

Në Shkup mot i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme me periudha dielli dhe me erë të dobët deri në mesatare jugperëndimore. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në minus një, ndërsa e ditës do të ngjitet në 13.

Ditëve të ardhshme moti do të jetë stabil dhe i thatë. Temperatura e ditës do të jetë në rritje të vazhdueshme.

Gjithashtu lexo

Rikthimi i madh i PDSH dhe Menduh Thaçit – (FOTO)

Paralajmërimi për hyrjen Partinë Demokratike Shqiptare të Menduh Thaçit në Qeveri të Maqedonisë ka shkaktuar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *