Home / Lajme / Botë / Sulm vetëvrasës në Stamboll, 4 të vrarë dhe 20 të plagosur

Sulm vetëvrasës në Stamboll, 4 të vrarë dhe 20 të plagosur

Sipas informacione gjatë shpërthimit që ka ndodhur në bulevardin “İstiklal” në rajonin Beyoğlu të Stambollit kanë vdekur 4 persona përfshirë këtu edhe sulmuesin, ndërsa 20 persona tjerë janë të lënduar.
Në lagjen Taksim nuk lejohet hyrja e mjeteve përveç atyre zyrtare, si të policisë, zjarrfikëseve dhe ambulancave. Gjithashtu vihet në dukje se në ngjarje ka të plagosur.

Gjithashtu lexo

Dy terroristë hidhen në erë në Turqi

Dy terroristë nga organizata ekstremiste dhe e ndaluar “Partia maoiste komuniste” u ngritën në erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *