Home / Lajme / Rajon / Sulmohet në Serbi kamioni kosovar, si hakmarrje ndaj Vetëvendosjes (Foto)

Sulmohet në Serbi kamioni kosovar, si hakmarrje ndaj Vetëvendosjes (Foto)

Një kamion i ngarkuar me misër, i cili ishte nisur nga Serbia në Kosovë është sulmuar nga disa persona, raporton lajmi.net

Kjo ka ndodhur në Krushevc në Serbi dhe Policia serbe tashmë kanë dal në vendin e ngjarjes dhe kanë marr informata.

Lajmi.net mëson se ata ishin serb dhe këtë e bënë si shenjë hakmarrje ndaj Vetëvendosjes, e cila ditë më parë ka sulmuar një kamion që po sillte mallra nga Serbia në Kosovë.

Gjithashtu lexo

Një polic turk është vrarë nga luftëtari i SHI-së në stacionin policor në Stamboll

Një polic turk mbrëmë është goditur me thikë për vdekje në stacionin policor në Stamboll …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *