Home / Lajme / Botë / Sulmuesi i Parisit pranon të ekstradohet në Francë

Sulmuesi i Parisit pranon të ekstradohet në Francë

I dyshuari i sulmeve në Paris Salah Abdeslam ka ndryshuar mendje dhe duket se nuk do të kundërshtojë ekstradimin nga Belgjika drejt Francës. Kjo është bërë e ditur nga avokati i tij.

Salah Abdeslam është një nga të dyshuarit kryesorë për sulmet e 13 nëntorit në Paris, ku mbetën të vdekur 130 persona.

Ai u arrestua gjatë një bastisje të premten në Bruksel. Ndërsa të martën sulme kamikaze tronditën Brukselin dhe mendohet se këto sulme janë të lidhura me ato në Francë dhe arrestimin e Abdeslam.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *