Home / Lajme / Maqedoni / Tateshi: Gruevski me paratë e shqiptarëve i ndërton Spitalet e veta, shqiptarët diksriminohen

Tateshi: Gruevski me paratë e shqiptarëve i ndërton Spitalet e veta, shqiptarët diksriminohen

Mjeku i famshëm shqiptarë, kirurgu për sëmundje të syve, Bekim Tateshi, ka adresuar kritika të fuqishme ndaj ish Kryeministrit Nikolla Gruevski, i cili po bën diskriminime gjatë investimeve në Spitalet e vendit.

Sipas tij investimet bëhen kryekëput në Spitalet ku dominojnë dhe udhëheqin maqedonasit, ndërsa në vendet ku jetojnë shqiptarët dhe drejtori i Spitalit është shqiptarë, investime janë thuajse zero. Tateshi këto reagime i bëri menjëherë pasi ish Kryeministri Nikolla Gruevski e hapi një laboratori të sofistikuar në Klinikën Gjinekologjike në Shkup.

Madje Tateshi vlerson se kjo është një padrejtësi e madhe, pasi me paratë e taksapaguesve shqiptarë, VMRO-DPMNE-ja po i ndërton Spitalet ekskluzivisht vetëm të maqedonasve.

Më poshtë mund të lexoni pa ndërhyrje postimin e tij të plotë në Facebook

tateshi1

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *