Home / Lajme / Botë / Terroristët e rrethojnë oficerin rus, më pas e vrasin

Terroristët e rrethojnë oficerin rus, më pas e vrasin

Një oficer rus është vrarë gjatë operacionit ushtarak në Siri.

Sipas agjencisë së lajmeve ‘Reuters’, oficeri nga forcat speciale ruse është vrarë në provincën e Latakias, Siri.

Sipas Reuters, thuhet se oficeri ishte rrethuar nga terroristët dhe ka vdekur në mënyrë heroike, transmeton Express.
Oficeri i vrarë është shtetasi i shtatë me radhë që ka rënë në luftën në Siri, që prej nisjes së sulmeve ajrore pesë muaj më parë

Gjithashtu lexo

Pakistan: Vdesin gjashtë ushtarë pas shpërthimit të bombës

Një bombë rrugore, e cila ka pasur cak një konvonj me trupa ushtarake në jugperëndim …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *