Home / Kryesoret / Tetova do të rregulloj transportin publik

Tetova do të rregulloj transportin publik

Komuna e Tetovës këtë vit do të realizojë projektin për vënien në përdorim të transportit publik urban.

Për këtë është formuar Ndërmarrja Publike për transport publik “Tetova Transport”. Fillimisht komuna planifikon që të pajiset me 8 autobusë dhe për këtë ka kërkuar ndihmë nga Ministria e Transportit dhe Lidhjeve, për të vënën në funksion linjat e para urbane.(INA)

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *