Home / Lajme / Maqedoni / Thaçi: Kryqi në Butel aktivitet i përbashkët i VMRO dhe BDI

Thaçi: Kryqi në Butel aktivitet i përbashkët i VMRO dhe BDI

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi ka folur sot për mediat pas takimit që ka pasur me zëvendës-ndihmës sekretarin amerikan Hoyt Yee. Ai duke komentuar vendosjen e kryqit në Butel ka thënë se është aktivitet i organizuar nga VMRO-DPMNE dhe BDI, informon INA.

“Vendosja e kryqit në Butel dhe shqiponjës në Çair është aktivitet i organizuar nga VMRO-DPMNE dhe BDI për të përfituar pike politike dhe se nuk besoj se këto parti kanë fuqi për të bërë krizë më serioze në planin e sigurisë” deklaroi Thaçi.

Ai theksoi se SHBA është mbështetësja më e fuqishme e Maqedonisë, por sipas tij, lobimi dhe përkrahja e tyre do të duhet të ketë edhe argumente të forta nga ana e jonë. Dhe se sipas tij, argument më i forte janë zgjedhjet fer dhe demokratike. Kryetari i PDSH-së gjithashtu theksoi se në takim ka shprehur skepticizëm se asgjë nuk është bërë për përgaditjet e zgjedhjeve. (INA)

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *