Home / Kryesoret / Thaçi: Në këto momente të vështira mendimet dhe lutjet tona janë me popullin Turk

Thaçi: Në këto momente të vështira mendimet dhe lutjet tona janë me popullin Turk

Drejtuar:­ 

Kryetarit të Republikës së Turqisë,  Rexhep Taip Erdogan,

Kryeministrit të Republikës së Turqisë, Ahmet Davutogllu,

Ambasadorit të Turqisë në Republikën e Maqedonisë, Omur Sholendil,

Me keqardhje të thellë pranuam lajmin për sulmin terrorist dhe viktimat që pësuan në Ankara. Sulmi ndaj qytetarëve të pafajshëm dhe përdorimi i dhunës nga kushdo qoftë dhe për çfarëdo motive qofshin janë të papranueshme dhe të dënueshme.

Në emër të Partisë Demokratike Shqiptare dhe në emrin tim personal, më lejoni të ju shpreh ngushëllime të sinqerta dhe të solidarizohemi me dhimbjen e Juaj, familjarëve të viktimave dhe të plagosurve të tjerë.

Në këto moment të vështira mendimet dhe lutjet tona janë me Ju dhe me popullin Turk.

Tetovë, 14 Mars 2016             Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare

                                                                        Menduh Thaçi

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *