Home / Lajme / Botë / Tragjedia e avionit rus, momenti i rrëzimit dhe përfshirjes në flakë

Tragjedia e avionit rus, momenti i rrëzimit dhe përfshirjes në flakë

Avioni FZ981 i Flydubai u rrëzua në qytetin jugor rus Rostov-on-Don. 62 persona, pasagjerë dhe pjesëtarë të ekuipazhit humbën jetën. Avioni ishte nisur nga Dubai dhe u rrëzua gjatë tentativës për tu ulur në pistë. Si shkak dyshohen kushtet e këqija atmosferike.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *