Home / Kryesoret / Turqi, kapen 102 shtetas të huaj në tentativë për të kaluar në Greqi
ÇANAKKALE (AA) - Pjesëtarët e forcave turke të sigurisë në Ayvacik, në veri-perëndim të vendit, kanë kapur 102 të huaj gjatë tentimeve që ilegalisht të kalojnë në ishullin grek Lesbos. ( Mehmet Yavaş - Anadolu Agency )

Turqi, kapen 102 shtetas të huaj në tentativë për të kaluar në Greqi

Pjesëtarët e forcave turke të sigurisë në Ayvacik, në veri-perëndim të vendit, kanë kapur 102 të huaj gjatë tentimeve që ilegalisht të kalojnë në ishullin grek Lesbos, raporton Anadolu Agency (AA).

Të ndaluarit, në mesin e të cilëve ka gra dhe fëmijë, janë me origjinë nga Siria, Afganistani, Iraku dhe Irani.

Këta persona i janë dorëzuar Zyrës lokale për rikthimin e të huajve.

Gjithashtu lexo

Aksidentohen dy autobusë dhe dy makina, 15 të lënduar në Strumicë

15 persona janë lënduar dje në një aksident rrugor në rrugën lokale në fshatin Bansko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *