Home / Lajme / Botë / Turqia bllokon Facebookun e Twitterin pas sulmit në Ankara

Turqia bllokon Facebookun e Twitterin pas sulmit në Ankara

Autoritetet turke kanë vendosur që të shkyçin përkohësisht qasjen në rrjetet sociale pas publikimit të fotografimeve nga shpërthimi i rëndë që ndodhi të dielën në Ankara.

Fotografitë me persona të vdekur dhe të plagosur rëndë kanë qarkulluar shumë orëve të fundit dhe, sipas “CNN Turk”, tani është vendosur që Facebooku dhe Twitteri të bllokohen përkohësisht.

Sulmi i sotëm në Ankara mori jetën e së paku 33 personave. Shumë të tjerë janë të lënduar.

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *