Home / Sport / UEFA përjashton Galatasarayn

UEFA përjashton Galatasarayn

Gjiganti turk, Galatasaray nuk do të jetë pjesë e garave evropiane gjatë edicionit të ardhshëm

Galatasaray është përjashtuar nga garat evropiane për një vit për shkak të shkeljes së rregullave të Fair Playt Financiar, raporton Goal.com

Gjiganti turk ishte paralajmëruar nga UEFA gjatë janarit se kishte shkelur rregullat në nivelin e lejuar të humbjeve financiare.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *